Odšťavňovač Sana Juicer EUJ 707 by Omega

 

 

Nový horizontální nízkootáčkový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-707 by Omega s větším plnicím otvorem a hrubým sítem, z BPA free materiálů. Je to nástupce již osvědčených horizontálních šnekových odšťavňovačů amerického výrobce Omega 8004/8224 a 8006/8226, které již řadu let patří k nejprodávanějším horizotálům v šnekových odšťavňovačích. Má řadu vylepšení, které jsou patrné i na snímku níže. Je to zejména další hrubé síto a větší plnící hrdlo oproti uvedeným dřívějším typům. Také výrobce uvádí, že je vhodný téměř na všechny druhy zeleniny a ovoce. 

Horizontální šnekový odšťavňovač Sana Juicer by Omega EUJ-707 je univerzální přístroj, se kterým odšťavníte širokou škálu ovoce a zeleniny, navíc nabízí pohodlné používání i údržbu. Nechybí ani doplňkové funkce, jako je například výroba zmrzliny, těstovin či dětských příkrmů. To vše ruku v ruce s vysokou kvalitou, která zaručuje skutečně dlouholeté používání.

Pohodlí díky většímu plnicímu otvoru

Sana Juicer EUJ-707 je prvním horizontálním odšťavňovačem na trhu, který přišel s větším plnicím otvorem. Velký plnicí otvor byl do té doby hlavní předností vertikálních odšťavňovačů. Značka Sana si ale dokázala poradit s konstrukcí svého nového horizontálního odšťavňovače natolik inovativním způsobem, že tím změnila historii. Výsledkem vývoje je odšťavňovač nové generace s velkým plnicím otvorem, který si přitom zachovává všechny výhody horizontálně orientovaného lisovacího systému (univerzálnost, snadné čištění a pohodlné zpracování listové a kořenové zeleniny).

Hlavní výhodou velkého plnicího otvoru je pohodlnější příprava surovin, protože je nemusíte krájet na tak malé kousky. Urychluje i samotné odšťavňování.

Odšťavňovač Sana Juicer EUJ-707 si drží ještě jedno prvenství – jako první má ve svém příslušenství nejen jemné síto, ale také hrubé. S hrubým sítem vylisujete měkké druhy ovoce s lepšími výsledky. Oblíbí si ho ti, kteří mají rádi citrusové šťávy s kousky dužiny.

Čistá šťáva bez pěny a plná vitamínů

Šnekový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-707 je vybaven kvalitním motorem, který pracuje rychlostí 70 ot/min. Suroviny jsou nejdříve šetrně rozmělněny otáčejícím se šnekem a poté lisovány přes jemné či hrubé síto. Výsledkem je čistá krémová šťáva téměř bez pěny.

Nízká rychlost odšťavňování zároveň zajišťuje, že se do šťávy nedostane příliš mnoho vzduchu a tepla, jako je tomu u vysokorychlostních odšťavňovačů – šťáva proto vydrží déle čerstvá a proces oxidace (znehodnocení cenných látek) neprobíhá tak rychle.

Přestože odšťavňovač pracuje při pouhých 70 otáčkách, odšťavňování probíhá překvapivě svižně. A tiše!

Co všechno odšťavňovač Sana Juicer EUJ-707 odšťavní?

Odšťavňovač Sana Juicer EUJ-707 je velmi univerzální, a tak do něj můžete hodit téměř jakékoli ovoce či zeleninu.

Je ideální pro lisování čerstvé kořenové a listové zeleniny, bylinek i trávy, a stejně tak měkčích plodů, jako jsou jablka, hrušky, citrusy, jahody, hroznové víno, rajčata, řapíkatý celer či okurky. V menším množství zvládne i rybíz a poradí si také s tropickými plody, například ananasem či kiwi, které bývají pro jiné odšťavňovače problémem – akorát je v tomto případě více než nutné vybírat si k odšťavňování plody, které jsou ještě tvrdé, nepřezrálé.

Odšťavňovač Sana Juicer EUJ-707 naopak není vhodný pro lisování moučných jablek, která byla delší dobu uskladněna například ve sklepě, či přezrálých meruněk, švestek, broskví atd. Z těchto surovin žádnou šťávu nezískáte, vytvoří se spíše pyré – je proto vhodnější vyměnit odšťavňovací síto za homogenizační pouzdro a místo šťávy si z nich připravit například dětský příkrm. 

Šťávy, zmrzlina, těstoviny, příkrmy…

S odšťavňovačem Sana Juicer EUJ-707 si pořizujete 8 přístrojů v jednom. Co všechno umí kromě odšťavňování?

 • zmrzlina
 • sorbet
 • dětské příkrmy (ovocné i masozeleninové)
 • těstoviny (špagety, ploché a vlasové nudle)
 • ořechová másla
 • rostlinná mléka (např. mandlové)
 • mletí kávy (nahrubo)

Podívejte se na video (CZ titulky), ve kterém názorně předvádíme postup při přípravě všech těchto potravin.

V budoucnu se možnosti odšťavňovače Sana Juicer EUJ-707 rozšíří ještě o jednu – a to díky speciálnímu nástavci pro lisování oleje, se kterým lze za studena lisovat slunečnicová, lněná, sezamová a dýňová semínka. Na lisu stále intenzivně pracujeme!

Rychlé sestavování i čištění

Lisovací ústrojí odšťavňovače Sana Juicer EU-707 se skládá jen ze 4 dílů, které je velmi jednoduché sestavit. Díly jsou zároveň bez zbytečných záhybů či nedostupných zákoutí, a tak je stačí po odšťavňování pouze opláchnout tekoucí vodou. Pokud na sítu zůstanou zbytky vlákniny, odstraníte je pomocí několika tahů čisticím kartáčem. 

Příslušenství obsažené v balení

 • motorová část
 • odšťavňovací komora
 • šnek
 • jemné síto
 • hrubé síto
 • homogenizační pouzdro
 • držák síta
 • 3x nástavec na těstoviny
 • nástavec na zmrzlinu a ořechová másla
 • pěchovací zátka
 • kartáč na čištění
 • skleněná nádoba na šťávu
 • nerezová nádoba na drť
 • cedník
 • návod k obsluze

Všechny díly, které jsou v kontaktu se šťávou, jsou z BPA free materiálů. 

Návod ke stažení

Návod k obsluze stahujte zde SANA_OMEGA_EUJ-707_CZ_A5_min_NEW

Naše hodnocení

Horizontální šnekový odšťavňovač Sana Juicer by Omega EUJ-707 je mezi našimi zákazníky velmi oblíbený a jeho oblíbenost neustále stoupá. Není divu – investice do něj je sice vyšší, ale za všechny ty benefity určitě stojí. Byl vyvinut s vizí přístroje na celý život: pro jeho výrobu byly použity odolné materiály, navíc budete mít vždy k dispozici náhradní díly a servis. Pokud si tedy pořídíte Sanu, nákup nového odšťavňovače pravděpodobně už nikdy nebudete muset řešit. Kromě dlouhé životnosti nabízí Sana vysokou výtěžnost, díky které ušetříte další peníze, a to na ovoci a zelenině – počáteční investice se vám postupně vrací.

Odšťavňovač Sana je přeborníkem na kořenovou a listovou zeleninu, bylinky a trávy. Při odšťavňování kořenové zeleniny (mrkev, řepa) však příliš netlačte na pěchovací zátku, pro pohodlné zpracování stačí surovinu pomocí zátky jen přidržovat. K odšťavňování vybírejte čerstvé tvrdé plody, z gumové mrkve mnoho šťávy nezískáte. V případě listové zeleniny, bylinek či trav odšťavňujte pouze čerstvé listy. Pokud jsou již povadlé, vylisujte je až poté, co je namočíte na pár hodin do vody. Z bylinek můžete odšťavňovat nejen petržel, bazalku či mátu, vyzkoušejte také kopřivy, pampelišky nebo medvědí česnek. Lisovat lze i mladý ječmen.  

Odšťavňovač výborně zpracovává i ovoce – citrusy, jablka, hrušky, hroznové víno, zrníčka z granátového jablka, všechny druhy melounů. Opět platí, stejně jako u všech jiných odšťavňovačů, že je nutné odšťavňovat pouze čerstvé plody, co nejdříve po sklizni či nákupu. Čím čerstvější surovina, tím lepší výsledky. Především v zimním období bývá problém s jablky, která od léta ztratila většinu své vláhy. Můžete odšťavňovat také plody, jako jsou meruňky, nektarinky či švestky, lisujte je ale, dokud jsou ještě tvrdé a ideálně je při odšťavňování kombinujte se šťavnatějšími druhy ovoce nebo s mrkví. Drobné plody – maliny, borůvky nebo ostružiny je obecně složité odšťavnit, protože pro získání plné sklenice je potřeba větší množství. Je proto lepší odšťavňovat tyto plodiny společně s jinými, jako doplňkovou surovinu. V menším množství lze odšťavňovat i rybíz. Vhazujte ho do plnicí trubice i se stopkami a nepospíchejte – vždy počkejte, dokud se nezpracuje předchozí várka, teprve poté vhoďte další. Nejvíce záludnou surovinou je asi ananas, který lze někdy odšťavnit bez problémů celý a jindy se odšťavňovače začínají hltit už po zpracování malého množství. Ananas je třeba zpracovat co nejdříve po nákupu, dokud je ještě tvrdý. Totéž platí i pro kiwi.

Součástí balení je homogenizační pouzdro, které umožňuje zpracovávat potraviny. Sorbet, špagety, dětský příkrm či burákové máslo jsou hotové během několika chvil. Obsluha je pohodlná a svižná, výsledky úžasné. Odšťavňovač Sana EUJ-707 ušetří čas i práci zejména maminkám s dětmi.  

Pozitivně hodnotíme jednoduché sestavování i rozebírání, snadnou obsluhu a bleskové čištění. Líbí se nám také dobře zpracovaný návod. Najdete tu nejen pokyny k obsluze a návody na zpracování potravin krok po kroku, ale i recepty a další tipy, jak využít váš odšťavňovač na maximum.  

Jsou v nabídce v barvě chrom, bílé a červené ve stejné ceně.                             PIX_7362Logo50-

Video recenze odšťavňovače Sana Juicer EUJ-707

 Video recenze odšťavňovače Sana Juicer EUJ-707

400x300

Specifikace

Barva: bílá, červená, chrom
Způsob odšťavňování: šnekový
Výkon motoru: 150 W
Počet otáček: 70 ot./min
Hmotnost: 5,7 kg
Snadnost odšťavňování: 5/5
Rozměry (v/š/d): 420/187/320 mm
Záruční doba: 5/2 let
 
Listová zelenina/bylinky                   4 
Tvrdé plody/kořenová zelenina        5
Měkké plody/citrusy/bobuloviny      5
Kvalita šťávy                                     4
Snadnost čištění                               5
 
Doporučujeme na: kořenová zelenina, listová zelenina, bylinky, citrusy, čerstvá tvrdá jablka a hrušky, čerstvé hrozny, melouny...
Nedoporučujeme na: moučná jablka a příliš měkké nebo přezrálé ovoce (kiwi, meruňky, ananas, maliny...)

Příslušenství obsažené v balení

 • jemné síto
 • hrubé síto
 • homogenizační pouzdro
 • nástavce na těstoviny, pyré, ořechová másla, ...
 • skleněná nádoba na šťávu
 • nerezová nádoba na drť
 • cedník šťávy
 • pěchovací zátka s těsněním
 • kartáč na čištění
 • český a anglický návod k obsluze

JAK VYBRAT ODŠŤAVŇOVAČ? ,  VÝBĚR ODŠŤAVŇOVAČE…

images

 

 

 
5490
434201549043420

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.