Odšťavňovač Omega TWN 32

Známý výrobce šnekových odšťavňovačů přichází s prvním dvouhřídelovým modelem Omega TWN 32. Svou jednoduchostí a materiály se podobá spíše šnekovým odšťavňovačům, což přináší výhodu především v jednodušším závěrečném čištění – díly stačí pouze opláchnout pod tekoucí vodou a síto přejet přiloženým kartáčkem.

Odšťavňovač Omega TWN 32 má kvalitní motor, který pracuje rychlostí 160 otáček za minutu. Odšťavňování při nízkých otáčkách zajišťuje šetrnější zpracování surovin a šťávu s nižším obsahem pěny.

Dvouhřídelový odšťavňovač Omega TWN 32 vylisuje listovou a kořenovou zeleninu, bylinky, jehličí, výhonky nebo mladý ječmen, ale také měkké ovoce, jako jsou pomeranče, jablka nebo jahody. Lisování surovin je zajištěno systémem dvou proti sobě se otáčejících hřídelí a u tohoto modelu jí můžete ještě zvýšit správným použitím regulátoru drti. Otočením regulátoru vpravo nastavíte maximální lisovací tlak, který je ideální pro odšťavňování mrkve, červené řepy a listové zeleniny nebo bylinek. Otočením vlevo nastavíte lisovací tlak pro měkké plody - pomeranče, jahody apod.

V balení najdete kromě standardního jemného síta také hrubé, se kterým vylisujete měkké druhy ovoce (např. citrusy) snadněji a s lepšími výsledky. Hrubé síto zároveň umožňuje získat šťávu s větším obsahem vlákniny.

Pro výrobu odšťavňovače byly použity kvalitní plastové materiály, lisovací soukolí je vyrobeno ze zdravotně nezávadné nerez oceli.

Odšťavňovač Omega TWN 32 je výsledkem záměru nabídnout spotřebiteli odlehčenější verzi standardních dvouhřídelových odšťavňovačů. Při vývoji kladl výrobce důraz na usnadnění složení, rozložení a čištění a to se mu celkem povedlo – tento odšťavňovač vám svou jednoduchou konstrukcí ulehčí manipulaci. S Omegou si připravíte kvalitní šťávu z listové zeleniny a bylinek. Přístroj zvládne připravit i šťávu z kořenové zeleniny, ale na suroviny je potřeba více zatlačit pěchovadlem, aby je soukolí mohlo zpracovat. Tvrdé suroviny doporučujeme nakrájet podélně (na podlouhlé kousky), zpracují se pohodlněji. Jako u všech dvouhřídelových odšťavňovačů může být problém s lisováním měkkého ovoce – je potřeba na přístroj nechvátat a počkat, až vhozené suroviny zpracuje. Čištění je jednoduché, díly stačí umýt pod tekoucí vodou pomocí kartáčku. Při sestavování odšťavňovače je nutné dávat pozor na správné sesazení lisovacího soukolí, které je z jedné strany označené červenými tečkami – vždy přiložte hřídele tečkami k sobě dle návodu k obsluze, jinak by mohlo dojít k poškození odšťavňovačích dílů.

                    

Videa: zde

Příslušenství obsažené v balení

·       motorová část

·       odšťavňovací komora

·       lisovací soukolí

·       jemné síto

·       hrubé síto

·       pouzdro pro odvod vlákniny

·       koncová zátka

·       regulátor tlaku

·       násypka

·       pěchovací kolík plastový

·       pěchovací kolík dřevěný

·       nádoba na šťávu

·       nádoba na drť

·       cedník

·       uvolňovací klíč

·       kartáč na čištění

·       český a anglický návod k obsluze

Doporučujeme na

kořenová zelenina, listová zelenina, bylinky, citrusy, čerstvá (tvrdá) jablka a hrušky, hrozny

Není vhodný na

moučná (skladovaná) jablka a hrušky, ananas, bobuloviny a jiné měkké suroviny
Listová zelenina/bylinky                     5
 
Měkké plody/citrusy/bobuloviny         3
 
Tvrdé plody/kořenová zelenina          4
 
Kvalita šťávy                                      4
 
Snadnost čištění                                3
 
Čistota šťávy                                      4
 

Parametry

Barva: /
červená/stříbrná
 
Způsob odšťavňování:
dvou hřídelový
Počet otáček:
160 ot. / min
Hmotnost:
5,8 kg
Rozměry (V x Š x D):
305 x 165 x 440 mm
Záruční doba (motor / díly):
5 / 2 let
Barvu červenou nebo stříbrnou určete v poznámce při objednání!/
 
 
 

 

 

 

 

 

JAK VYBRAT ODŠŤAVŇOVAČ? ,  VÝBĚR ODŠŤAVŇOVAČE…images

 
5490
434201549043420

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.