TOP Odšťavňovače

Odšťavňovač Kuvings Whole Exclusive Juicer 6000W

Odšťavňovač Kuvings Whole Slow Juicer B6000S Exclusive stříbrná/bílá/červená je nízkootáčkový šnekový odšťavňovač s otvorem pro celé jablko. Odšťavňování ovoce a zeleniny ještě nikdy nebylo tak snadné.

Společnost NUC Electronics Co., s.r.o. se zabývá výrobou odšťavňovačů od roku 1978 a její přístroje jsou známé po celém světě. Nízko otáčkový šnekový odšťavňovač Kuvings Whole Slow Juicer B6000S Exclusive má velký plnicí otvor pro celá jablka. Pohodlné a snadné plnění Vám ušetří čas, protože není třeba krájet suroviny na malé kousky.

Odšťavňovač Kuvings Whole Slow Juicer B6000S Exclusive stříbrná/bílá/červená využívá k lisování surovin nízké otáčky. Na rozdíl od vysoko otáčkových odšťavňovačů pracuje odšťavňovač Kuvings zcela tiše bez hluku a vibrací. Pro zajištění kvality navrhl výrobce vlastní motor, který může běžet nepřetržitě až 30 minut. Inovativní technologie vertikálního šneku umožňuje vysoce účinnou extrakci šťávy. Vertikální šnek si většinu surovin odebírá a porcuje sám. Zátku výpusti šťávy ocení zejména milovníci ořechového mléka a jiných tekutých ovocných nebo zeleninových směsí. Speciální otočný kartáč na čištění síta pomáhá usnadnit čištění.

Odšťavňovač Kuvings Whole Slow Juicer B6000S Exclusive stříbrná/červená/bílá umožňuje zpracovávat všechny druhy surovin od listové zeleniny, citrusů, bobulovin až po tvrdou kořenovou zeleninu.

Kuvings Whole Exclusive B6000 doporučujeme především na běžné druhy ovoce a bobuloviny – odšťavňování měkkých surovin a menších plodů je jednoduché a rychlé. Větší plnicí otvor vám umožňuje pohodlněji zpracovat větší kusy surovin, což oceníte zejména při lisování šťávy z jablek. Kuvings dobře zvládá i listovou zeleninu. Po odšťavnění posledního listu doporučujeme vhodit do přístroje tvrdší surovinu, jako je jablko nebo mrkev, aby došlo ke zpracování i posledních zbytků listů, které se usadily v prostoru pod násypkou.

Šťáva z kořenové zeleniny obsahuje větší množství vlákniny, takže má spíše hustší konzistenci. Pro lepší zpracování kořenové zeleniny je vhodné rozkrájet jí napůl podélně (na podlouhlé tyčky). Při vhazování velkých kusů tvrdé zeleniny hrozí zahlcení odšťavňovače a zastavení motoru (Kuvings je stejně jako většina vertikálních odšťavňovačů vybaven bezpečnostní pojistkou motoru). Pokud se tak stane, stačí na chvíli spustit zpětný chod a teprve poté pokračovat v odšťavňování.

Menší kusy surovin si vertikální šnek odebírá sám, což zkracuje dobu procesu odšťavňování. Větší kusy surovin je třeba přítlakem pěchovací zátky rozpůlit o ostrou plastovou čepel, která znemožňuje prostrčit ruku plnicím otvorem, aby se zamezilo zbytečným úrazům.

Oceňujeme možnost uzavření výpusti šťávy. Můžete si tak připravovat různé míchané nápoje, nebo zátku využívat po dokončení odšťavňování – prostě jí zaklapnete a zbytková šťáva nebude odkapávat na stůl ani při přenosu do dřezu.

Čištění je poměrně rychlé – pouze oplachujete díly a za použití přiloženého kartáčku nebo štětky odstraňujete ulpělou drť. Součástí příslušenství je také otočný kartáč, který nasadíte na síto a otáčením uvolníte všechny nečistoty.

Pokud hledáte odšťavňovač pro zpracování především měkkých surovin, pak budete s Kuvingsem určitě spokojeni.

Odšťavňovač Kuvings Whole Exclusive B6000 se snadno sestavuje i čistí. V balení najdete speciální otočný kartáč, který vám ulehčí závěrečné čištění síta. Ostatní díly je nutné vyčistit pod tekoucí vodou pomocí dalších dvou přiložených kartáčů.

Whole Slow Juicer nebo Whole Exclusive?

Model Whole Exclusive je určen pro ty, kteří kromě odšťavňování ovoce a zeleniny rádi využijí možnosti výroby smoothies nebo zmrzliny. Příprava odšťavňovače spočívá ve výměně odšťavňovacího síta za homogenizační pouzdro nebo za síto na smoothies a i další postup je jednoduchý.  

Co má Kuvings Whole Exclusive navíc?

Odšťavňovač Kuvings Whole Exclusive má oproti základnímu modelu Kuvings Whole Slow Juicer rozšířené příslušenství – v balení najdete navíc homogenizační pouzdro a síto na smoothie. Díky těmto dvěma dílům si můžete připravit smoothies nebo zmrzlinu a další mražené dezerty. Kuvings Whole Exclusive je jediný vertikální odšťavňovač s těmito funkcemi.

j

 

Příslušenství obsažené v balení

odšťavňovač Kuvings B6000S Exclusive Whole Juicer

 • motorová část
 • odšťavňovací komora
 • násypka
 • šnek
 • jemné síto
 • síto na smoothies
 • homogenizační pouzdro
 • držák stěrek
 • pěchovací zátka
 • plochý kartáč na čištění
 • čisticí štětka
 • otočný kartáč na čištění
 • český a anglický návod k obsluze

Všechny části odšťavňovače, které jsou v kontaktu se šťávou, jsou z BPA free materiálů.

image017     image030      odstavnovac-kuvings-whole-juic_1

                 odstavnovac-kuvings-whole-juic_2        odstavnovac-kuvings-whole-juic_3         odstavnovac-kuvings-whole-juic_4
 

Odšťavňovač Kuvings Whole Slow Juicer B6000S Exclusive má skutečně největší plnicí otvor ze všech dostupných nízko otáčkových šnekových odšťavňovačů. Vertikální šnek si menší kusy surovin odebírá samospádem sám, což zkracuje dobu procesu odšťavňování. Větší kusy surovin je třeba přítlakem pěchovací zátky rozpůlit o plastovou čepel, která znemožňuje prostrčit plnicím otvorem ruku, aby se zamezilo zbytečným úrazům. Současně je tato plastová čepel dostatečně ostrá k tomu, aby pomocí zatlačení na pěchovadlo přepůlila větší kusy vhozených surovin. Otvor pro odvod vylisované šťávy je vybaven zátkou, která umožňuje výpusť šťávy uzavřít. Díky této zátce můžete připravit chutné ovocné a zeleninové směsi nebo po dokončení odšťavňování zátku jednoduše zaklapnout a zbytková šťáva neodkapává na stůl ani "cestou" do dřezu. Uzavřený odšťavňovací komplet lze totiž vcelku sejmout z motorové části odšťavňovače a bez jediného ukápnutí kamkoli přenést. Výrobce dodává pro čištění síta speciální otočný kartáč, který se nasune na síto a pod tekoucí vodou se pouhým otáčením kartáče rukou síto za několik vteřin dokonale vyčistí. Odšťavňovač Kuvings Whole Slow Juicer B6000S Exclusive stříbrná/červená/bílá je určen každému, kdo hledá univerzální odšťavňovač a myslí to s odšťavňováním ovoce a zeleniny opravdu vážně.

Barva: stříbrná/bílá/červená - prosíme barvu uveďte při objednání

 

Způsob odšťavňování:      šnekový

 

Výkon motoru:                    240 W

Počet otáček:                      60 ot./min.
Hmotnost:                           6,4 kg

Rozměry (v/š/d):                 448/228/208 mm

 

Kvalita šťávy:                     4/5

 

Snadnost odšťavňování:   5/5

Snadnost čištění:               4/5

Záruka: motor 5 let / díly 2 roky

 

Doporučujeme: jablka, citrusy, drobné plody, kořenová zelenina, listová zelenina

Nevhodný na: moučná (skladovaná) jablka

 

 
 

Kuvings Whole Slow Juicer B6000

 
 
 

Představení odšťavňovače Kuvings Whole Slow Juicer B6000

 

Když je konkurence v úzkých, tak se snaží odšťavňovače Kuvings potopit. Dělá to tak, že točí videa, kde špatně manipulují s odšťavňovačem Kuvings. Ve srovnání s jinými přistroji pak lépe obstojí i ten nejhorší odšťavňovač.

První se podívejme na to, jak to má správně vypadat vlevo.

             
 
Není potřeba vůbec používat pěchovadlo. Tím právě uměle docílíte mnohem menší výtěžnosti a většího zanesení přístroje. A toho zneužívá konkurence, jako na videu vpravo.

 

JAK VYBRAT ODŠŤAVŇOVAČ? ,  VÝBĚR ODŠŤAVŇOVAČE…        images