TOP Odšťavňovače

Odšťavňovač Champion 2000+

1 položek celkem
Champion
ZdarmaZdarma
10 750 Kč
Kód: 71
 

 

 Odšťavňovač Chamipon získal ocenění „Nejlepší koupě v luxusní třídě”.. (Independent, září 2004) "vyrábí se více jak 50 let....." a proto vývoj jiných výrobců již pokročil.  

Odšťavňovač Champion 2000+ byl a je světově proslulý, výkonný a robustní odšťavňovač, který rychle a pohodlně zpracovává veškeré ovoce, zeleninu, byliny, ořechy i led. Stále i nyní má své příznivce, kteří mají mnohaletou zkušenost s jeho spolehlivostí a jiný odšťavňovač nepovažují za srovnatelný. 

Ve svých knihách jej doporučují odborníci na zdravou výživu jako Norman Walker a manželé Diamondovi (Fit pro život, Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy a další). Champion se vyrábí od padesátých let a na jeho designu je to znát. Proslavil se díky mnoha knihám o zdravé výživě, které byly psány v době, kdy byl Champion "na vrcholu". Dnes jsou na trhu univerzálnější odšťavňovače, ale pokud zpracováváte hlavně tvrdou kořenovou zeleninu a jablka, Champion je v rychlosti pro svou konkurenci nedostihnutelný. I větší plnící otvor (45 mm) je znát (standardní je 38 mm). Listovou zeleninu a byliny je možné dělat v rámci jiných šťáv (samostatně nemají dobrou výtěžnost). Ani bobuloviny a šťavnatější plody (citrusy, ananas,...) nemají takovou výtěžnost (bohužel se projevuje rychlost na úkor výtěžnosti). Kvalitou zpracování je na tom Champion na výbornou a své zákazníky si bude určitě nacházet i v dalších letech - zkrátka můžeme jen konstatovat "Starý dobrý Champion"! 

Odšťavovač Champion odšťavňuje, strouhá nebo homogenizuje ovoce, zeleninu i byliny, vyrábí dětskou výživu (ovocné a zeleninové kaše), zmrzlinu, ořechové máslo či kokosový krém, strouhá i ledové kostky, s přídavným zařízením "obilný mlýnek" mele celozrnnou mouku (není v základním vybavení), jednoduchá obsluha odšťavňovače i čištění. Nyní v květnu 2011 s novým příslušenstvím tj. spec. nástavcem na listovou zeleninu (který není součástí balení odšťavňovače 2000+), ale je dodávaný výrobcem samostatně a tak lze jej přikoupit k odšťavnovači samostaně nebo jako doplněk základního vybavení, viz. níže "Volitelné příslušenství"

 

champ-foto3

Champion zpracovává ovoce a zeleninu na tlakovém principu vysokým výkonem při 1 400 otáčkách za minutu, přičemž drtí vlákna tak, že se do šťávy dostane maximum v buňkách obsažených vitamínů, enzymů a stopových prvků. 
 a zvyšováním tlaku v hlavním dílu proniká šťáva nerezovým sítem a současně jsou jemně rozemleté vylisované zbytky neustále vytlačovány přední komorou ven. 
Zbylá dřeň je podstatně sušší, než je tomu u běžných odšťavňovačů, a tím je vyšší i výtěžnost. Zlepší se i chuť, stává se lahodnější a silnější. 
Otočný nůž je konstruován tak, aby odděloval šťávu od drtě nepřerušovaně. Ani při velkém množství vyráběné šťávy proto není nutné opakované čištění jako u běžných odšťavňovačů. 

Bez přerušení lze odšťavňovat několik desítek kilogramů ovoce nebo zeleniny, přičemž výtěžnost štávy je trvale velmi dobrá. Chceme-li jí zvýšit tak odšťavněnou drť znovu vložíme do odšťavňovače a tím získáme o něco více šťávy. 

S Championem lze odšťavňovat i zelí, naťovou zeleninu, hlávkový salát, petržel, kopřivy, pampelišky nebo špenát.  Jednoduchým a šetrným způsobem vyrábí šťávy, ovocné a zeleninové kaše, saláty, povidla, ořechové máslo, zmrzlinu, omáčky, krémy a ledovou tříšť. Přístroj lze využít i jako struhadlo, takže mrkvový salát nebo brambory na "bramborák" jsou připraveny během chvilky. S použitím hrubého síta (není součástí dodávky) je možné zvýšit výtěžnost a snadněji odšťavňovat rybíz, maliny, angrešt a další plody s malými pecičkami. Částečně lze s Championem odšťavňovat i zelí, naťovou zeleninu, hlávkový salát, kopřivy, pampelišky nebo špenát, ale to zejména v kombinaci s tvrdou zeleninou.

Velkou předností je jednoduchá obsluha - během několika vteřin se dá složit a rozložit, za několik vteřin se změní z odšťavňovače na struhadlo nebo homogenizér, snadné čištění a mytí zvládne i necvičený uživatel. 

Pokud si přikoupíte nástavec "Mlýnek na obilí" můžete jej použít pro domácí výrobu čerstvé celozrnné mouky. S použitím "hrubého síta" je možné zvýšit výtěžnost tím, že šťáva získá více vlákniny. 
  

Po více než 15 letech zkušeností s dovozem i provozem tohoto přístroje Vám můžeme garantovat, že odšťavňovač Champion je dlouhodobá a spolehlivá investice do Vašeho zdraví!   

champion-juicers-logo 

Doporučujeme: Odšťavňovač Champion potřebuje jedinou, ale základní údržbu - pravidelně a dostatečně mazat hřídel před každým použitím (nejlépe olejem nebo mazivem, které je jedlé). Jen tímto způsobem ochráníte těsnění hřídele před poškozením. Pokud dojde k poškození těsnění - šťáva se při odšťavňování dostává do motoru a postupně může výjimečně dojít až ke zničení motoru. Je to však zcela výjimečná zkušenost, která vůbec nesnižuje jeho kvalitu a využití po celý Váš život.

Všechny části Championu jsou vyrobeny ze 100% nylonu a ušlechtilé nerezové oceli, neovlivňující potraviny. 

Přístroj dodáváme s podrobným návodem k obsluze s více než 80 zdravými recepty. Hrubé síto není obsahem kompletního vybavení a je nutné si ho přiobjednat v případě zájmu.   

 

Balení obsahuje v příslušenství:   cedník, nádoba na šťávu, český návod 

champ-foto

Zde  video  v angličtině :   

TECHNICKÁ DATA              

Barva: bílá, černá
Způsob odšťavňování: rotační nůž
Rychlost otáček: 1400 ot./min.
Výkon: 420 W
Snadnost odšťavňování: 5/5
Snadnost čištění: 4/5
Hmotnost: 11,7 kg
Rozměry: 290 x 425 x 190 mm
Záruční doba: 5/2 let - motor/díly  
 

Listová zelenina/bylinky  1 

Tvrdé plody/kořenová zelenina 4
 
Měkké plody/citrusy/bobuloviny 3
 
Kvalita šťávy 3
 
Snadnost čištění 4

Volitelné příslušenství: hrubé síto ; nástavec na listovou zeleninu  (objednávku lze uvést při dokončení objednávky ve vzkazu prodejci)