Jak pořádně vyčistit odšťavňovač

Jak pořádně vyčistit odšťavňovač? Vodní kámen, minerální usazeniny a povlak ze zaschlé šťávy – s tím se může potýkat každý majitel odšťavňovače, a to i když čištění nezanedbává. Jak se s nečistotami vypořádat?

Odšťavňovač po každém použití důkladně oplachujete, kartáčujete, někdy si vezmete na pomoc i saponát. A přesto se po pár měsících objeví hnědý nebo šedavý povlak. Jedná se o zbytky zaschlé šťávy a vodní kámen a určitě není dobré je na odšťavňovacích dílech nechat. Proč?
 
-    V nečistotách se množí bakterie, které se vám mohou dostat i do šťávy.
-  Usazeniny postupně ucpávají otvory v sítu. Tím se nejenže snižuje výtěžnost, ale při větším zanesení síta hrozí i jeho prasknutí.
 
špinavý odšťavňovač
 
Na vzniklý vodní kámen i další zmíněné nečistoty už je kartáček i saponát krátký.Proto jsme pro vás natočili instruktážní video, kde ukazujeme 3 jednoduché způsoby, jak se těchto usazenin zbavit.

Videonávod na čištění odšťavňovačů

Všechny 3 způsoby čištění obnášejí pouhé namočení dílů do roztoku a následné dočištění kartáčkem.

Pokud jsou díly vašeho odšťavňovače zanesené vodním kamenem, použijte roztok smíchaný z 1 dílu vody, 1 dílu octa a šťávy z 1 citrónu. Díly nechte v tomto roztoku min. hodinu, lépe přes noc.  

Na hnědý povlak ze zaschlé šťávy nebo na plísně na silikonových částech je lepší použít roztok ze 2 dílů vody a 1 dílu dezinfekčního Sava Original.

Dáváte-li přednost prostředku přímo určenému na čištění odšťavňovačů, pořiďte si čistič Citroclean.

Pro lepší výsledky používejte do všech roztoků teplou vodu (do 50˚ C). Pokud jsou ale na dílech opravdu silné nánosy usazenin, vodu z roztoků vynechte a použijte jejich koncentrovanou formu.   

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.